Harry Potter klíčenka - Bezová hůlka (Relikvie smrti)

Kód: POTTER-KEY-HULKA
Neohodnoceno
149 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…
Klíčenka bezové hůlky (jedna z relikvií smrti) známé z Harryho Pottera.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Harry Potter klíčenka - Bezová hůlka (Relikvie smrti)

Váha: 20g
Rozměry: 11.5 x 1 cm

Bezová hůlka

"Magický a pradávný předmět, kouzelná hůlka, která činí z toho, kdo ji používá, nepřemožitelného kouzelníka. Podle prastarého kouzelnického příběhu (O třech bratrech) její první majitel byl ve spánku zavražděn proto, že se chlubil tím, jakou hůlku vlastní, hůlku ze všech nejmocnější. Je to taktéž hůlka Smrti a hůlka Osudu. Tyto hůlky v kouzelnické minulosti patřily mocným mágům, kteří se chlubili tím, jak mocné hůlky mají, ale objevovaly se různě v čase a téměř nikoho nenapadlo spojovat si je, ačkoliv měly velmi podobný příběh: krvavou minulost, kdy jejich vlastníci pak byli „odstraněni“ právě pro hůlku, o níž kolovaly zvěsti, že je jednou z nejmocnějších, ne-li nejmocnější.

Gellert Grindelwald se k této hůlce jako k jediné z relikvií dostal tím, že ji uloupil výrobci hůlek Gregorovičovi. Nicméně pak byl Grindelwald roku 1945 poražen Albusem Brumbálem, čímž tato hůlka přešla do Brumbálova vlastnictví. Nakonec se stala hůlka majetkem Harryho Pottera. V závěru knižní série jí Harry Potter naposledy použije ke spravení vlastní zlomené hůlky a následně uloží do Brumbálova hrobu. V závěru filmové série ji však zlomí a zahodí.

V originále je označována jako Elder Wand a slovo elder má dvojí výklad a krom významu černý bez, respektive (z kontextu) bezová, slovo elder také znamená starší (pro slovo starší existují v angličtině dvě možnosti: older & elder, elder je ovšem archaické). Elder Wand je ale nepřeložitelný obrat, protože v sobě zahrnuje oba významy. Je to velmi prastará hůlka, která proplouvá staletími a je součástí starých legend, čili stará či starodávná hůlka. V samotném vyprávění o původu relikvií se zároveň objevuje i obrat Wand made from elder, kde pochopitelně slovem elder je míněn černý bez (hůlka vytvořená z bezového dřeva). V českém překladu je použit tento druhý význam a je nazývána jako Bezová hůlka.

V symbolu je představována svislicí."

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: